přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový build Pidora pro počítače Raspberry Pi

KARAT Software

Nový build Pidora pro počítače Raspberry Pi

raspberrypi_1.jpg

Fedora zveřejnila nový build určený pro jednodeskové počítače Raspberry Pi s architekturou ARMv6. Pod označením Pidora si jej mohou zájemci stáhnout na oficiálních stránkách Raspberry Pi Foundation. Informaci přinesl web Arstechnica.com.


reklama

Doporučeným operačním systémem pro minipočítače Raspberry Pi je Raspbian, tedy OS Debian optimalizovaný pro ARMv6 architekturu a výpočetně náročné aplikace. S vlastní variantou linuxové distribuce pro tuto platformu přišli koncem května také vývojáři ze Seneca Centre for Development of Open Technology v Torontu.

Pidora verze 18 využívá stejně jako Raspbian výhod hardwarové Floating Point jednotky (FPU), která je schopná pracovat s výpočty s pohyblivou desetinnou čárkou a obsahuje téměř všechny balíčky z Fedory 18, které pro ni byly upraveny. K dispozici jsou programovací jazyky C, Python a Perl.

Není to přitom první střetnutí Fedory se zařízeními Raspberry Pi. Tyto jednodeskové počítače totiž měly být původně vybaveny právě Fedorou jako doporučeným operačním systémem. Nakonec ji ale na stránkách nadace Raspberry Foundation nahradil Debian optimalizovaný pro čipy ARMv6.

Pidoru je možné stáhnout na oficiálních stránkách Raspberry Pi Foundation.

Nahoru

Odkazy

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog