přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Komunitní a další informace na LinuxEXPRESu

Control

Komunitní a další informace na LinuxEXPRESu

Před několika lety jsme měli ambice přinášet informace o komunitních akcích. Nebyli jsme samozřejmě jediní a brzy bylo jasné, že jsme nezaujali.


reklama

Komunita

Sekce Komunita nebyla vlastně nikdy ani dokončena, protože tehdy fungující akce tento typ propagace nechtěly a neuměly využít a nové akce zamířily na Abíčko nebo jinam. U nás prostě nikdo nic vydávat nechtěl. Sekce ale stále existuje:

Ostrava  |  Plzeň  |  Teplice  |  Ústí nad Labem  |  Olomouc  |  Brno  |  Praha

Informace jsou zastaralé a celé je to v podstatě na nic. A nebo ne? Mělo by smysl to nějak oživit? Mám několik myšlenek - a protože smazat se to může vždycky - tak je napíšu a třeba se objeví zájem o oživení:

 • lokalizovat všechny články, u kterých to jde (pozvánky na akce, uživatele, novinky); K čemu to ale bude?
 • vytvořit profily měst a míst, aby zájemce o Linux věděl, co se v jeho okolí děje; To byl původní záměr, nepodařilo se to.
 • udělat to naopak - vytvořit seznam akcí a jejich profily (LinuxExpo, LinuxAlt, Install Fest atp.) a města a místa potlačit;
 • nějaký jiný způsob využití;
 • smazat ty stránky, jsou na nic.

Portál bohužel není moc připravený na to, aby jej používaly desítky či stovky uživatelů, nahrávali obrázky a žili jako online komunita. Touto cestou zřejmě LinuxEXPRES nepůjde, ostatně v ní ani nevidíme jednoznačný úspěch.

Kalendář

Měli jsme i kalendář akcí, vzpomínáte? Velmi dlouho a poctivě se do něj ukládaly různé akce - zájem byl minimální. Dnes mě různé lidé žádají o umístění anonce do kalendáře, musím je bohužel odmítnout, ale zraje ve mně přesvědčení, že nějakou formu kalendáře či agendy bychom zavést měli. Jak a kde informace zobrazovat? Co by mělo být obsahem? Potřebujete to?

Další zbytky

Další odpadky, které se nám válejí za oponou:

 • Stránka Jak se instaluje software měla obsahovat jednoduché návody pro instalaci softwaru na "všech" distribucích.
 • Lexikon psal Luboš Čevela ještě do papírového vydání, měli jsme ambici vytvořit jednoduchý a srozumitelný 'slovník' pro běžné uživatele. Na Abíčku vznikl Slovník a eUčebnice, tím jsme skončili.
 • Tip LinuxEXPRES - ocenění udělené asi třikrát dobrému produktu. Záměr byl vytvořit kvalitní hodnocení, o které by výrobci stáli (stalo se asi třikrát ;-))
 • Profily distribucí se měly stát univerzální vizitkou jednotlivých systémů - chtělo by to radikálně oživit, idea je myslím dobrá, realizace kulhá.
 • Proč používá Linux - s tím, jak se stal Linux "normálnějším", ztratily tyto příběhy punc. Chtělo by to doplnit nové, stávající sbírka je pěkná, ale už zaprášená.
 • Profily uživatelů - nejsem s nimi spokojen, ale to je interní věc. Nicméně rád bych je vylepšil.
 • Ikony distribuce a prostředí u každého uživatele v diskuzích - má to Živě, ale proč to nevyužít i u nás.

Co zahodit?

Které z nápadů vám přijdou smysluplné a které ne? Máme se něčemu z toho věnovat? Poraďte. :-)

Nahoru

Příspěvky

Komunitní a další informace na LinuxEXPRESu
Ja 31. 05. 2010, 02:46:13
Odpovědět  Odkaz 
Ja sem zabloudil jen nahodou a vubec poprve, takze snad nebudu ten, co tu bude muset zhasnout :-)
Komunitní a další informace na LinuxEXPRESu
Pavel Kysilka 31. 05. 2010, 12:06:28
Odpovědět  Odkaz 
zdravim,

neco pridam (doporuceni, namet):

0) je otazkou, jak pouzivat kalendar. Nikdo neudelal kalendar, tak aby se dal pouzivat z organizeru. Take mam nekde na linuxsoftu schovane kalendare. Ale jak treba resit, to, aby Vam lide neposilali dokumenty o akci a ze si to mate zadat sam (zere to cas). Nekde jsem videl i web zamereny na kalendare.

1) Napsal bych jeste jeden zapis do blogu a mel by se jmenovat "co uzivatele chteji ?". Sami uzivatele Vam to presne nereknou. To musite lepe vedet Vy. Ale dost casto jsou schopni uzivatele Vas dobre opravit. Dat nejaky namet.

Osobne se nejak domnivam, ze v dnesni dobe je dobre se ridit spise vecmi jako "projekt", "analyza", "rozpocet", "ukoly", "zdroje". Veci uz moc sami od sebe nejedou a nelze uz moc delat pouze jednoduche veci.

gf
Vlastimil Ott Re:Komunitní a další informace na LinuxEXPRESu
Vlastimil Ott 1. 06. 2010, 09:29:48
Odpovědět  Odkaz 
Díky za nápady, zkusím komentovat.

0) Vytvořit iCal není problém, ale je nereálné očekávat, že to tam lidi budou trvale zadávat sami. Možná to někdo zkusí, ale nebude to fungovat. Organizátorů je minimum a poslední, co je zajímá, je vyplňovat někomu nějaký kalendář.

1) To už jsem zkoušel xkrát, obvyklá odpověď je "Co se v tom furt vrtáte, nedělejte nic." Já momentálně nehledám nic extra nového, jen jsem v redakčním systému narazil na ty staré položky, tak mě napadlo, že je smažu, nebo oživím. :-D Takže to je ten námět.

"Věci samy nejedou" - ano, jsem si toho vědom a souhlasím. Hledám věci, které samy ještě jedou. ;-)
Komunitní a další informace na LinuxEXPRESu
Radim 31. 05. 2010, 22:28:58
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím a díky za to co děláte - jsem vděčný čtenář :)
k vašim otázkám.
1) Mě osobně by se lépe hledala akce v seznamu akcí, který by byl rozdělený podle akcí a město, kde akci navštívím bych si vybral (pokud by byla ve více městech) - jinak pokud to bude v nějakých rozumných mysql tabulkách tak jiným skriptem by si uživatel mohl zobrazit seznam akcí podle měst, doby konání, ...
2) samotný seznam (kalendář) akcí by mohl mít svůj odkaz v menu
3) např. nejbližší 4 akce by se mohli zobrazovat v pravém sloupci.
Vlastimil Ott Re:Komunitní a další informace na LinuxEXPRESu
Vlastimil Ott 1. 06. 2010, 09:25:45
Odpovědět  Odkaz 
Kalendář v bočním sloupci jsme měli, kolegyně do něj zadávala všechny možné i nemožné akce, ale neměli jsme žádnou odezvu, tak jsme ho zkušebně vypnuli a nikdo si toho ani nevšiml. :-(

"Rozdělený podle akcí" - jak to myslíte? Akce, které se konají, jsou např. LinuxExpo (1x ročně), LinuxAlt (1x ročně), VIP (2x ročně), Internet a technologie (1x ročně), OpenMobility (1x ročně) apod. Že by nám někdo napsal o setkání linuxáků v Pardubicích - to nefunguje, nikdo nám žádnou anonci nikdy neposlal, museli jsme data dolovat sami.

Já bych viděl smysl ve školeních, tj. seznam vzdělávacích kurzů. Zatím nemám potvrzenu poptávku.

Díky, že jste napsal, váš názor mě zajímá, i když třeba trochu polemizuju... :-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


 • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
 • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blog