přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Recenze: Pouzdro Amazon Kindle Guard

Recenze: Pouzdro Amazon Kindle Guard

kindle3.jpg

Nejzranitelnější částí čtečky Amazon Kindle 3 je jednoznačně její displej. Slibnou možnost jeho ochrany nabízí pouzdro Amazon Kindle Guard. Je jím poskytovaná zvýšená ochrana účinná, nebo je pouhou iluzí? To vše se vám pokusím přiblížit v následujícím textu.


Displeji použitému u čtečky Amazon Kindle 3 se sice říká elektronický papír, ale se skutečným papírem má málo společného. Jeho konstrukce je na rozdíl od papíru mnohem choulostivější na mechanické poškození. Stačí ponechat nechráněný Kindle v kapse nebo v zavazadle s ostatními předměty a neštěstí je hotovo. Přitom ani nemusí dojít k viditelnému narušení povrchové vrstvy displeje. Jen jeho určitá část přestane nadobro fungovat. Výměna displeje přitom v našich krajích vyjde na zhruba 2 500 Kč. Investice do ochranného pouzdra se vyplatí.

Vlastníte čtečku Amazon Kindle? Nechte si do ní zasílat články z LinuxEXPRESu.

Vlastnosti pouzdra

Pouzdro Amazon Kindle Guard není na první pohled ničím výjimečné. Jeho povrch je tvořen černou umělou kůží, na jeho vnitřní straně najdete antracitově černý mikroplyš. Celek doplňuje běžně používané magnetické zapínání. Uchycení čtečky je realizováno na dolní straně pomocí proužků umělé kůže a nahoře pomocí gumiček. Rozdíl oproti běžným levným pouzdrům poznáte jen podle vyšší hmotnosti. Je zapříčiněna výztuží z ocelového plechu v části pouzdra chránící displej.

Pouzdro Amazon Kindle Guard Pouzdro Amazon Kindle Guard

Kvůli ní činí hmotnost samotného pouzdra 222 g, je tedy téměř shodná s hmotností čtečky Amazon Kindle 3. V porovnání s hmotností pouzdra vyztuženého běžným knihařským kartonem je pouzdro zhruba o 100 g těžší. Subjektivně je v ruce nárůst o 100 g znát, ale po chvíli jsem ho přestal vnímat. Originální pouzdro od Amazonu, které je vybaveno lampičkou, váží ještě víc – 240 g.

Na straně přiléhající k displeji je vytvořena trojúhelníková kapsa. Není funkční, neboť je po celé ploše pevně přilepena k plyšovému podkladu. Jde tedy pravděpodobně o designový prvek, který začne dávat smysl až v okamžiku, kdy přední část pouzdra překlopíte zcela dozadu a při čtení si o hranu naznačené kapsy opřete prsty. Vypracování švů mi u pouzdra Kindle Guard sice nepřipadalo tak čisté jako u originálního pouzdra od Amazonu, ale žádný zásadní problém jsem nenašel. Jedinou vážnější výtku směřuji k výraznému zápachu některého z použitých materiálů. Chtěl bych dodat, že po týdnu od vybalení pouzdra zeslábl na akceptovatelnou mez.

Pouzdro s Amazon Kindle 3 Pouzdro s Amazon Kindle 3

Test ochrany

Při běžném užívání pouzdro tedy obstojí. Jak dokáže bránit vnějším silám v působení na křehký displej? Pro zjištění odpovědi na uvedenou otázku poslouží přípravek sestavený z kostek Lega, kuchyňská váha a sada tří závaží. Nejde o nic složitého, podstatnou část přípravku sestavila moje jedenáctiletá dcera. Na první pohled je jasné, že nejde o dokonale tuhou soustavu, ale našim orientačním měření vyhoví.

Přípravek a sada závaží Přípravek a sada závaží

Způsob měření nejlépe pochopíte z přiloženého obrázku. Přípravek podepírá pouzdro ze všech čtyř stran, přičemž nebrání jeho prohnutí o nic víc než rámeček kolem displeje Kindle. Síla, kterou pouzdro nezachytí, je přenesena pomocí sloupečku opět z kostek Lega na plochu kuchyňské váhy. Horní plocha tohoto sloupečku je o jeden milimetr „utopena“ pod úrovní opěrné plochy, což zhruba odpovídá zapuštění displeje u čtečky. V roli měřicího trnu slouží obyčejný míček z tvrdé gumy. Stačí jen zlehka bez nadlehčování přidržet závaží a měření může začít.

Měření Měření

Za stejných podmínek byla změřena dvě pouzdra. Nejprve běžné s kartonovou výztuží a až poté Kindle Guard.

Závaží

1 kg

2 kg

5 kg

Kartonem vyztužené pouzdro

426 g

1052 g

3185 g

Amazon Kindle Guard

0 g

0 g

0 g

K přesnosti měření bych chtěl poznamenat, že rozptyl naměřených hodnot byl značný. Stačilo změnit délku sloupku složeného z kostek lega o jeden milimetr a naměřené hodnoty u papírového pouzdra se výrazně snížily. To znamená, že papírem vyztužená pouzdra, která jsou vybavena vystouplým rámečkem kolem čtečky, chrání displej o něco lépe.

Z výsledků je ale jednoznačně patrné, že kartonem vyztužené pouzdro chrání displej jen z části. V případě pouzdra Amazon Kindle Guard byla veškerá síla beze zbytku zachycena plechovou výztuhou, proto i přes opakovaná měření zůstala na displeji váhy nula.

Shrnutí

Výsledky měření napoví, že zvýšená hmotnost pouzdra Amazon Kidle Guard má své opodstatnění. Nosíte-li svou čtečku v batůžku nebo v kabelce mezi ostatními věcmi, bude pouzdro patřit mezi rozumné volby. Jen škoda, že výrobce neudělal výztuhu z něčeho stejně tuhého, ale lehčího.

Pouzdro zapůjčila společnost Empei s.r.o.

Nahoru

Příspěvky

Recenze: Pouzdro Amazon Kindle Guard
PetBad 24. 06. 2011, 10:29:10
Odpovědět  Odkaz 
Pozor na jakákoli pouzdra s čímkoli vystupujícím NAD displayem - mě Kindle zničilo pouzdro, kde byl na displayem MAGNET!!! (zde je jak se zdá z druhé strany.
Stejný nesmysl je kapsička na snad vizitky nebo papíry na předním krytu. No potěš dát tam něco, třeba pár vizitek, a pak je silněji přitlačit přímo na sklo.

A prosím dotaz: on jde nechat vyměnit display? Hmm... kde? To by mě asi zajímalo :) - mám dovoz přímo z Amazonu.
Lubomír Čevela Re:Recenze: Pouzdro Amazon Kindle Guard
Lubomír Čevela 24. 06. 2011, 12:49:53
Odpovědět  Odkaz 
Na výměnu displeje se zkuste například zeptat u společnosti Acomp.
Recenze: Pouzdro Amazon Kindle Guard
P. Kocab 24. 06. 2011, 10:50:23
Odpovědět  Odkaz 
2 PetBad: já mám tohle pouzdro (kindle guard) už asi dva měsíce a přesně právě to, co píšeš má skvěle pořešeno. Ta část co je proti displeji je velmi pevně zalepena, takže tam si žádné vizitky nenacpeš (tím bych si i vysvětlil ten zápach, co je zmiňován v recenzi, když jsem jej pořídil, také bylo cítit "novotou" - čti: lepidlem :-), což za pár dnů vyčuhlo). No a celkově naprostá spokojenost. Myslím, že takových kteří si zničili displej ve špatném nebo měkkém pouzdře je víc (týká se to i mě). Nakonec jsem to řešil tak, že jsem čtečku zahodil a koupil novou, protože jsem ji měl z druhé ruky a tak reklamace nehrozila :( Jestli někdo v ČR displeje mění to nevím, hledal jsem bezvýsledně.
Recenze: Pouzdro Amazon Kindle Guard
w4rr10r 26. 06. 2011, 23:21:47
Odpovědět  Odkaz 
Pěkný test. Ta konstrukce je úchvatná.

Používám na Aukru za tři stovky koupené "pevné" pouzdro na Amazon Kindle 3, které se zavírá na zip, B&N Nook (Classic) se do něj vejde perfektně. Mám ho hlavně proto, aby byly hrany chráněné, když musím batoh hodit na zem... v takovém případě hrozí maximálně nezamýšlené stisknutí vypínacího tlačítka. Jinak ochrana displeje tímhle způsobem mě nenapadla, to bych musel s batohem spadnout na záda nebo si na nook sednout, jinak nevidím velké riziko.
Recenze: Pouzdro Amazon Kindle Guard
Mitternacht 28. 07. 2011, 12:02:15
Odpovědět  Odkaz 
Právě mi domů dorazil Kindle Guard Pro. Moc pěkný není, obyčejný černý (raději bych nějaký tyrkysový nebo fialový), bohužel nebylo na výběr, kvalita zpracování nic moc (myšleno přesnost švů a odstřihání nití), ale fakt je, že na parádu ho nemám a displej zcela jistě uchrání, protože ta přední strana je tvrdá jak beton. A je docela lehký (150 g). Výhrady mám, ale bohužel neexistuje jiný obal (vyjma origo krabice), který by Kindlovi poskytnul takovou ochranu, takže jsem za něj ráda.
Re: Recenze: Pouzdro Amazon Kindle Guard
Katka 8. 10. 2012, 19:08:57
Odpovědět  Odkaz 
Ahoj, já mám obal odsud - http://www.napadite.cz/kindle-obaly/ - a možná by ti taky vyhovoval, minimálně jsou v různých barvách a vzorech. Sama jsem si tam obal koupila a přijde mi praktickej i dobře chrání.
Recenze: Pouzdro Amazon Kindle Guard
a 13. 12. 2011, 14:36:42
Odpovědět  Odkaz 
zkoumal nekdo podobne odolnost originalniho pouzdra s lampickou od amazonu? jak si stoji proti guardovi?

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lubomír Čevela

Lubomír Čevela

Lubomír Čevela (*1968) pracuje jako vývojář pro jednu velkou nadnárodní společnost. Pokud zrovna něco nesepisuje, zabývá se fotografováním nebo hraním na basu.


  • Distribuce: Ubuntu, Mandriva

| proč linux | blogPublic Relations

Trendy ve vývoji softwaru pro řízení skladů

skladU nás v E LINKX se věnujeme vývoji moderních a inovativních řešení pro řízení skladů WMS. Sledujeme trendy, které se objevují na trhu, a snažíme se s pomocí testů přinášet tato řešení našim zákazníkům. V současnosti vidíme hned několik příležitostí, které postupně implementujeme. Pojďme se na ně společně podívat.

Pokračování ...Public Relations

Okta – bezpečná platforma pro Identity Management a Automation

skladS přechodem do cloudu řeší v současné době firmy požadavky na bezpečný vzdálený přístup svých zaměstnanců, partnerů i zákazníků k firemním datům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »