přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Netbooky

Netbooky

eee_1.jpg

V této sekci naleznete články zabývající se netbooky - malými počítači, mezi kterými kraluje Asus Eee PC. Na paty mu ovšem šlapou další modely. Testujeme je, zkoušíme na nich různé linuxové distribuce a píšeme o tom. Sbíráme pro vás tipy, vymýšlíme návody a informujeme o výhodách a nevýhodách těchto atraktivních přístrojů.


Netbook MSI Wind U100: s Linuxem je kamarád

msiwind.jpg

Mininotebooků je na našem trhu již poměrně velké množství. Vynikají malými rozměry, dlouhou výdrží a relativně slušnou hardwarovou výbavou. Vše bohužel může kazit fakt, že notebooky obvykle musíte zakoupit s jiným operačním systémem, než je Linux. Přečtěte si, jak jsem si pořídil MSI Wind a jak na něm jede Linux.


 

Je Xandros pro Eee opravdu tak dobrý?

Zkušenosti s používáním populárního netbooku Asus Eee.


 

Tvrdá konkurence mezi netbooky: mivvy M310 s distribucí Ubuntu

mivvy_perex.jpg

Značku mivvy mají mnozí z nás zapsánu ve svých myslích jako výrobce zdařilých UMPC. Letošní rok však změnil od základů pohled na ultramobilní počítače třídy PC. Lze říci, že se stal obdobím masivního nástupu mininotebooků nebo chcete-li netbooků na trh. A právě netbooky začaly relativně dražším UMPC účinně konkurovat. Reakcí české společnosti mivvy a.s. na tento trend bylo uvedení netbooku mivvy M310. DOPLNĚNO.


 

Podrobná recenze: ASUS Eee PC 901 linuxovýma očima

eee_1.jpg

Mininotebook ASUS Eee PC 901 navazuje na své úspěšné předchůdce Eee 701 a Eee 900. Výrobce se u tohoto modelu pokusil odstranit většinu kompromisů provázejících jeho předchůdce. Do jaké míry se mu tento záměr zdařil?


 

Jak jsem (ne)koupil ASUS Eee 901

Mini-notebook ASUS Eee 901 o rozměrech zhruba formátu A5, vybavený úsporným procesorem Atom, SSD úložištěm místo pevného disku a kvalitním displejem o rozlišení 1024 x 600 bodů dokáže oslovit mnohé zájemce. Nebyl jsem výjimkou.


 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz