přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pro KDE

Pro KDE

KDE4: Panely a jejich nastavení

kde.png

V prostředí KDE nejste omezeni pouze jedním panelem. Můžete jich mít, kolik chcete, kde chcete a na nich doslova, co chcete. Hlavním panelem může být ten, který je pro vás nejdůležitější. Může se zobrazovat jen v rohu a jen v okamžiku, kdy tam posunete kurzor myši. Můžete si na něj umístit spouštěče aplikací, ale také mnohé jiné plasmoidy. Je to na vás, ukážeme vám, jak začít.


 

Začalo to změnou e-mailového klienta na linuxovém desktopu.

Používám unixy asi od roku 2001, linux asi od 2003, za tu dobu jsem vystřídal několik grafických klientů: Thunderbird, KMail, Evolution, Sylpheed-(Claws), různé webmaily (Horde, Roundcube, Squirrelmail). Každý z nich je v něčem dobrý, ale taky problematický. Dlouhodobě jsem používal KMail (asi poslední čtyři roky), ale minulý týden mi došla trpělivost. A celé se to nějak zvrhlo, že zničehonic mám místo KDE mnou dříve zatracované Gnome. A to mi původně akorát nevyhovoval KMail...


 

Úvod do KDE4: pracovní plocha a Plasma

kde.png

Pracovní prostředí není v linuxovém operačním systému jen jedno, je jich k dispozici více. Liší se vzhledem, ovládáním, náročností na zdroje počítače a dalšími vlastnostmi. V seriálu vám podrobně představíme pracovní prostředí KDE4, které se vyznačuje značnou komplexností a provázaností, velkým množstvím aplikací, vysokou úrovní uživatelského komfortu a v neposlední řadě také trochu neskromnými požadavky na hardware počítače.


 

Desktop

desktop2009.jpg

Články týkající se vzhledu desktopu, pracovního prostředí a jeho nastavení.


 

KDE4

kde.png

Seriál popisující nové prostředí KDE čtvrté generace. Procházíme prostředím postupně, ukazujeme si výhody, novinky a občasné nedodělky. Vše se ale mění a vylepšuje doslova pod rukama. KDE4 je skvělé!


 

Kate: Editor z KDE

kate.gif

Kate je jeden z textových editorů v prostředí KDE. Oproti např. KWrite zvládá otevírat více souborů v jednom okně. Stejně jako Komodo dokáže práci s kódem maximálně zjednodušit, a to díky zvýrazňování syntaxe, útržkům nebo skládání kódu. Samotné psaní ovšem stále zůstává na uživateli.


 

Linux v Hollywoodu - 3D modely a efekty

blender.png

Linux je operační systém, který určitě není nutné představovat. Ačkoli se o něm hodně mluví a píše, na počítače běžných uživatelů se stále plně nerozšířil. Naštěstí ale existují specializovaná odvětví, kde je právě Linux majoritním systémem a kde existuje dostatek kvalitních aplikací, ať už open-source, svobodných či komerčních. Tím prostředím je filmový průmysl.


 

Bittornado – divoké stahování?

Bittornado je jeden z mnoha bittorentových klientů využívajících protokolu určeného k distribuci souborů systémem peer-to-peer (P2P). Klient je dostupný ve verzi jak pro Linux, BSD a OSX, tak i pro MS Windows. Software je dodáván s licencí MIT, která umožňuje komukoliv volné použití, modifikaci a distribuci bez jakéhokoliv omezení.


 

Škola hrou s Linuxem

Když se dítko hrne k počítači, tak to většinou znamená, že se mu nechce učit a chce si něco zahrát. Je pravda, že u některých her se může i něco naučit. Mnohdy ale netuší, že i samotné učení může být zábava, pokud k tomu použije počítač a vhodné programové vybavení. A dospělé jistě potěší, že to všechno je k dispozici zdarma! Petr Vojnar .


 

Xgl - chcete ho?

Xgl neboli X Window System běžící kompletně pod OpenGl je hitem posledních týdnů. Práci na Xgl započal David Reveman v lednu 2006 a již nyní si můžeme užívat "prostorových pohledů" na své desktopy. Petr Motejlek .


 
‹‹   Předchozí   4 5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz