přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Debian 10/2005

Debian 10/2005

Lepší správa chyb

BTS (Bug Tracking System) získal v nedávné době několik vlastností, po kterých volali uživatelé i vývojáři. V první řadě je to možnost přihlásit se k odběru nějaké chyby, kdy vám budou zasílány veškeré emaily s chybou spojené. Dále si můžete vytvořit vlastní sadu značek (např. tazatel-nabizi-za-vyreseni-pivo) a označkovat jimi vybrané chyby, takže když pak někdy dostanete žízeň, jednoduše si necháte vyhledat seznam otevřených chyb, které obsahují tuto vámi definovanou značku a můžete začít řešit. Uživatelské značky jsou samozřejmě viditelné pouze tomu, kdo je vytvořil, resp. komu explicitně dáte oprávnění, proto nehrozí nechtěný konflikt mezi stejnými značkami různých uživatelů.

Pokračování vancouverského návrhu

Po bouřlivých dubnových diskusích ohledně vancouverského návrhu (viz LE 5/2005) se chvíli zdálo, že kontroverzní myšlenka vybledla do ztracena a vše zůstane při starém. Ve skutečnosti probíhaly nenápadné diskuze mezi stoupenci i odpůrci a koncem srpna zaslal Wouter Verhelst další revizi tohoto návrhu, na kterém se nyní podílelo množství klíčových vývojářů. Zdá se, že se obě strany dohodly, že dokument by měl sloužit jako seznam kvalitativních požadavků, které musí splňovat každá architektura uvolněná jako stabilní, aby byla uživatelům garantována určitá kvalita. Vývojáři se také dohodli na (většinou mírnější) interpretaci sporných bodů. Například požadavek na běžnou dostupnost v obchodech se nebude uplatňovat zpětně na již uvolněné architektury. Na druhou stranu však v návrhu zůstává několik živých odstavců, jako je požadavek na schopnost držet krok s kompilací nových balíčků pro unstable na pouhých dvou strojích. Zdá se, že v nové podobě by se z vancouverského návrhu mohl stát užitečný dokument, jehož dodržování by zase o něco zvýšilo kvalitu distribuce.

Další architektury

Aurelien Jarno daroval projektu Debian počítač s nainstalovaným systémem Debian GNU/kFreeBSD a vyzval vývojáře, aby tento počítač využili pro testování svých balíčků na této architektuře. V době psaní bylo na architektuře kfreebsd-i386 dostupných 81,69 % balíčků z archivu Debianu.

Návrat archive.debian.org

Po více než roční odstávce se vrátil server archive.debian.org, na který se přesouvají distribuce poté, co skončily aktivní službu jako stabilní verze. Chcete-li tedy zavzpomínat na Buzze, Rexe a další kamarády, máte možnost si je stáhnout a znovu oživit starší počítače ležící někde vzadu ve skříni.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz