přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Doplňky pro Thunderbird V. – import/export zpráv a odstranění duplicit (I.)

Thunderbird

Představte si, že se rozhodnete exportovat data ze svého Thunderbirdu – emaily, adresář kontaktů – do jiné instalace Thunderbirdu. Při tomto úkonu se může celkem snadno stát, že dojde při importu k duplikování záznamů. V tomto minisérii si ukážeme, jak se duplicit zbavit a jak vůbec takový export/import provést. 


 

Programovanie v jazyku C++: Cyklus while (2)

cplusplus.png

Druhý diel sa zapodieva cyklom do while. Dočítate sa o funkcionalite spomenutého cyklu a naučíte sa s ním pracovať na základe ukážkových príkladov.


 

Kodi 17: slušivý kabát, horší použitelnost

Kodi

Multimediální centrum Kodi má novou verzi 17, která slibuje nový výchozí vzhled, vyšší stabilitu a novinky pod kapotou. Jak vypadá v praxi? 


 

jQuery (36) – interaktivita a AJAX v jQuery Mobile

jQuery

Do interaktivního chování mobilních aplikací lze s výhodou zapojit i AJAX a načítat data ze serveru v okamžiku, kdy jsou potřeba. 


 

Doplňky pro Thunderbird IV. – připomínky v kalendáři Thunderbirdu

Thunderbird

Připomínkou se rozumí dialogové okno, které se zobrazí v určitý čas (například hodinu před zahájením události). Zobrazení okna je doprovázeno zvukovým signálem. V tomto článku se podíváme, jak připomínky k vašim událostem v kalen­dáři v Thunderbirdu vytvářet. 


 

Copr pro vývojáře

copr-fedora_1.png

Minule jsme se na Copr, službu pro tvorbu repozitářů (nejen) pro Fedoru, podívali z pohledu běžného uživatele. Dnes si Copr představíme z pohledu vývojáře, nebo tedy spíše „balíkáře“ – člověka, který balíčky v Copru přímo vytváří.


 

Doplňky pro Thunderbird III. – CalDAV a sdílený soubor kalendáře

thunderbird_1.png

Po minulém sdílení kalendářů přes služby Google si dnes ukážeme, jak lze pomocí Thunderbirdu sdílet kalendář prostřednictvím technologie CalDAV a sdíleného vzdáleného souboru.


 

Copr: snadná cesta poskytování balíčků pro Fedoru

copr-fedora_1.png

Ve světě GNU/Linuxu jsou obyčejně uživatelé zvyklí, že software je k dispozici prostřednictvím repozitářů. Ovšem dostat do repozitářů nový balíček nebo třeba jen nejnovější verzi dané aplikace, není vždycky zcela jednoduché.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz