Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Proč používá Linux

RedHat

Proč používá Linux

proc.jpg

Zajímá vás, proč se o Linuxu říká, že je tak dobrý? Přemýšlíte, proč jej všichni ti lidé používají a co na něm vidí? Přečtěte si následující příběhy - zeptali jsme se uživatelů Linuxu, čím je Linux oslovil.


Chcete se podělit se čtenáři o své důvody? Potom neváhejte a napište nám na adresu redakce@linuxexpres_cz - rádi vaše zkušenosti na této stránce vydáme. Chceme ukázat, že Linux je zralý systém a že se vyplatí jej používat. Pochlubte se!

Váš příběh by měl začínat krátkým představením vaší osoby - aby čtenáři viděli, že jste reálná osobnost a ne výmysl redakce. :-) Pošlete nám také celé své jméno a nejlépe fotku obličeje a třeba také obrázek plochy. Do odkazů také přidáme odkaz na vaše soukromé stránky či blog.

Peter Paška

paska.jpg

Volám sa Peter Paška, mám 36 rokov a pracujem ako technik BOZP a PO u nás v Nemocnici v Nových Zámkoch. Na rôznych linuxových fórach používam prezývku Usagi, ktorá mi prischla z dávnejších dôb.


 

Ondřej Skuhravý

skuhravy.jpg

Jmenuji se Ondřej Skuhravý a pracuji jako správce sítě. O Linuxu jsem slyšel před mnoha lety, ale tehdy jsem neměl odvahu „jít do toho“. Bylo to v době, kdy kralovaly Windows 3.11. Moje první zkušenost byla taková, že když mi ho kamarád nainstaloval do PC, nemohl jsem se později zbavit zavaděče LILO, a tak jsem musel provést low-level format celého disku :-).


 

Juraj Rábek

rabek.jpg

Pred štyrmi rokmi nadišla dlho očakávaná chvíľa a ja som si začal vyberať súčiastky na zloženie vlastného PC.  Ako operačný systém som si vybral Mandrake 10 predávaný s knihou. Vtedy som chcel mať lacný legálny software. Každý sa mi divil, že chcem neznámy Linux a navyše ho chcem zaplatiť. O GNU/Linuxe som nevedel prakticky nič. Netušil som, že niektoré kusy hw nie sú podporované. Myslel som si, že sa naučím niečo nové, čo sa mi raz možno zíde. Som informatik, žijem v Nitre.


 

Jaroslav Uher

uher.jpg

Jsem od roku 2004 důchodce, vyučen strojní zámečník s maturitou při zaměstnání. Bydlím v Liberci.


 

Ján Nosko

n.jpg

Volám sa Ján Nosko a GNU/Linux požívam od Augusta 2007. Momentálne študujem 3. rok na Gymnáziu v Poprade. S počítačmi som sa zoznámil ešte v časoch MS-DOS a Windows 95. Windows som používal dlhé roky, až do verzie XP.


 

Stanislav Hoferek

Linux sa mi zapáčil po asi jeden a pol roku testovania. Keď som zistil, že to Xubuntu má ten Synaptic... od tých čias pracujem s Linuxom viac a viac. Dualboot nahradil čistý Linux - Ubuntu. Po pribraní ďalších skúsenostiach to bolo Greenie, kde som pevne zakotvil. Hlavné dôvody sú bezpečnosť, sloboda - a hlavne možnosť čokoľvek nastaviť a chápať. Dnes bez problémov nejaké ubuntovité CD upravím a na to nemusím byť guru a ani len programátor - stačí mať otvorenú hlavu. A preto sa kamarátim s tučniakmi :)


 

Irena Šafářová

irena_safarova.jpg

Tak už si zase sedám k počítači a běhá mi mráz po zádech. Pouštím ho a hádám: „Kolik virů tam bude dnes?“ No schválně: včera tři, předevčírem pět - a předtím? Kdo ví?! Úplně nejvíce jich bylo jednou 230! Už to ani nemám sílu počítat. Bill Gates za to asi nemůže. On viry nevymýšlí. To je ten Windows opravdu tak děravý nebo jsou vymýšleči virů tak dobří, že se dokáže celý Windows zhroutit?


 

Martin Malý

martin_maly.jpg

Jsem Martin Malý, moderátor ubuntího fóra a administrátor xubuntu.cz. Často používám přezdívku Želva, protože máme tohoto tvora doma a nenapadlo mě nic smysluplnějšího...


 

Libor Šedivý

libor_sedivy.jpg

Jmenuji se Libor Šedivý, je mi 23 let a momentálně studuji na ČZU v Praze. S počítači jsem se pomalu začal seznamovat již na konci éry MS-DOS, kdy se na scénu pomalu začal dostávat systém Windows od Microsoftu. Tento systém mě na rozdíl od MS-DOSu zaujal svým grafickým rozhraním, takže jsem u jeho jednotlivých verzí zůstal velmi dlouho, v podstatě až do doby Windows XP. Avšak na svém počítači jsem měl pouze systém Windows ME a na novou verzi XP jsem neměl peníze. A tak začala má cesta k linuxovým distribucím. Nyní vím, že jsem udělal krok správným směrem. V následujícím textu bych se proto s vámi rád podělil o své zkušenosti.


 

Radim Horák

radim_horak.jpg

První věc, co jsem o Linuxu věděl, bylo, že jeho znak je tučňák - nevím, jak jsem se k tomu dostal. Na dlouhou dobu byl pro mě Linux jen tučňák. Krásný malý tučňáček, co je logem nějaké firmy. Tento stav mi vydržel až do střední školy. Tam jsem se dozvěděl jen nějaké maličkosti. Věděl jsem, že to je konkurence Windows, ale tím to tak končilo. Nikdy jsem ho neviděl, nikdo ho neměl...


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


RedHat - B

Public Relations

NetApp nabízí nejmenší HCI v podobě 2nodového storage clusteru!

ALEFNetApp HCI je přesvědčivé řešení pro moderní datová centra, které nabízí nezávislé škálování výpočetních nebo úložných uzlů, QoS pro detailní řízení výkonu aplikací, multitenantnost pro více aplikací sdílejících stejné zdroje, schopnost nezávislého škálování úložných a výpočetních zdrojů a pokročilé datové služby včetně domén replikace a ochrany.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis