přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hardware

Hardware

Praktické články o fungování či nefungování hardwaru v Linuxu. Rady a tipy, návody ke zprovoznění, obvykle bohatá diskuze plná nápadů.


Arduino UNO – úvod

Arduino

Zaujal vás některý z předešlých článků o Raspberry Pi a GPIO? Pokud ano, jistě se vám bude líbit i článek, ve kterém se pustíme do základu programování Arduina UNO.


 

Endless PC po dvou letech

endlesspc_uvod100.png

Před dvěma lety úspěšně proběhla crowdfundingová kampaň na výrobu Endless PC a počítače s linuxovým systémem Endless OS se pak rozběhly do světa. Jaká je situace nyní?


 

QNAP TS-453A: mnohem více než jen NAS

QNAP TS-453A

Výkonný procesor, dostatek operační paměti, čtyři síťová rozhraní a řada dalších zajímavostí – to vše se skrývá ve stroji, který není zdaleka jen síťovým úložištěm. Poslouží jako server, multimediální centrum, ale i jako linuxový desktop. 


 

Ubuntu MATE 16.04 na Raspberry Pi

raspberrypi.png

Základním operačním systémem pro malý počítač Raspberry Pi 3 je beze sporu Raspbian. V minulém díle jsme si ukázali jeho možnosti a jeho kompromisy v desktopovém nasazení. Nyní se podíváme, zda Ubuntu MATE nebude přece jen o něco vhodnější.


 

Raspberry Pi 3: Raspbian na desktopu

raspberrypi.png

V minulých dílech seriálu jsme zhodnotili vlastnosti serveru postaveném na malém počítači Raspberry Pi. Nyní se podívejme, zda si stejně dobře povede v roli desktopu.


 

Raspberry Pi – vstup/výstup GPIO

Raspberry Pi

Přemýšleli jste o tom, jaké by bylo naprogramovat si vlastní elektroniku, ale přišlo vám to velmi obtížné? Tento článek má dokázat, že programování vstupů a výstupů u Raspberry Pi je velice snadné. V příkladech jsou pro přehlednost použity pouze dva piny. 


 

Akcelerace výkonu NAS zařízení pomocí SSD cache

10-qnap-100.png

Přidání paměti SSD cache do zařízení NAS je vynikající způsob, jak výrazně zvýšit jeho výkon a přitom maximalizovat kapacitu a minimalizovat celkové náklady. Například společnost QNAP, která využívá SSD cache u vybraných modelů, deklaruje zvýšení výkonu IOPS až na desetinásobek a snížení latence úložných svazků až trojnásobně.


 

Nová řada podnikových NAS od QNAP s podporou dvou operačních systémů

qnap_TES_3085U_100.png

Společnost QNAP Systems uvedla novou řadu serverů NAS podnikové třídy TES-x85U. Mezi první modely nové řady patří 18pozicový TES-1885U a 30pozicový TES-3085U.


 

ZyXEL NAS326: za málo peněz hodně muziky

ZyXEL_NAS326.png

Máme tu opět NAS se systémem založeným na linuxovém jádře. Slibuje opravdu hodně funkcí. Jak se uvádí do provozu a co nás s ním čeká v praxi?


 

OwnCloud na Raspberry Pi – aplikace

owncloud.png

OwnCloud je mnohem víc, než pouhé cloudové úložiště. Jeho silnou stránkou je rovněž výborná rozšiřitelnost o velké množství aplikací. Podívejme se na některé z nich.


 

Ochrana dat před ransomwarem pomocí NAS

09_qnap_01_100.jpg

Ransomware je momentálně asi nejrozšířenější hrozba ohrožující podniky i koncové uživatele. Jednoduchou, a přesto účinnou metodou omezení hrozby ransomwaru je zajistit, abyste vždy měli aktuální, dálkově ovládané zálohy dat. Vhodným řešením je použít dostatečně výkonné datové úložiště NAS, které nabízí rozsáhlé možnosti zálohování a podporuje snímky v časových bodech umožňující chránit důležitá data, rychle obnovovat soubory a zamezovat tak prostojům v práci.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog



Public Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...



Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...