přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Recenze

Recenze

Zajímavosti o Linuxu a užitečné tipy

skoleni_linux100.png

Operační systém GNU/Linux (známý pod zkráceným názvem Linux) rozhodně není žádnou horkou novinkou, neboť jeho kořeny sahají až do roku 1984. Tento operační systém, jehož maskotem je tučňák, umožňuje svobodné použití bez nepříjemných pořizovacích nákladů. Linux není vlastnictvím žádné firmy, nicméně mnoho známých společností však jeho vývoj podporuje, jako například Google, Hewlett-Packard, IBM a další. S tím souvisí také dobrá dostupnost zdrojových kódů, takže každý uživatel může tento operační systém detailněji zkoumat, vylepšovat jej a přizpůsobovat k obrazu svému. Jaké výhody Linux uživatelům přináší a jak jej lze získat?


 

Čím v Linuxu pracovat s rastrovou grafikou

Malování

Uživatelé Linuxu si mohou vybrat z nepřeberné řady všelijakých „kreslítek“ pro rastrovou (bitmapovou) grafiku, více či méně povedených. V tomto článku se podíváme na čtveřici programů, z nichž dva jsou velmi pokročilé a dva jednodušší. 


 

Veřejná správa 06/2017: interakční nástroj Discourse, vakcinační řešení openVaccin, datové schránky OVM pro školy

Veřejná správa

Státy EU nasazují interakční nástroj Discourse. Město Arles dalo k dispozici své otevřené vakcinační řešení openVaccin. Ministerstvo vnitra zřídí všem českým školám datové schránky orgánů veřejné moci. 


 

Účetnictví v Linuxu v roce 2017

Účetnictví

Vedení účetnictví nebo daňové evidence v Linuxu nebývala jednoduchá záležitost. Software si nebylo z čeho vybírat, natož aby byl pod otevřenou licencí. Jak vypadá situace dnes? 


 

Čím zpracovávat zvuk v Linuxu

Sluchátka

Při zpracování zvuku (editaci, míchání, aplikaci efektů) v Linuxu si můžeme vybrat z řady zajímavých aplikací.  


 

Chocolatey: „Čokoládovej“ balíčkovací systém pro Microsoft Windows

Chocolatey

Dnes chci psát o programu, který není určen pro linuxové uživatele. Je cílen na uživatele Microsoft Windows a v Linuxu není zapotřebí, protože už tam je. Ale přesto by mohl být zajímavý i pro uživatele ne-Windows, už proto, aby věděli, jak tuto problematiku systém od Microsoftu řeší. Je to totiž tzv. správce balíčků, někdy také označovaný jako balíčkovací systém. 


 

Minimalistická distribuce Alpine Linux

Alpine Linux

Alpine Linux je speciální linuxová distribuce koncipovaná tak, aby byla malá, jednoduchá a bezpečná. Na konferenci InstallFest 2017 o ní hovořil Petr Krčmář. 


 

Čím zpracovávat fotografie v Linuxu

galerie.jpg

Máte Linux, máte kvalitní fotoaparát a chce své snímky zpracovávat. Adobe Photoshop Lightroom sice linuxovou verzi nemá, ale i tak je k dispozici několik velmi zajímavých programů.


 

Přizpůsobení vzhledu Thunderbirdu

Thunderbird

Nelíbí se vám výchozí vzhled Mozilla Thunderbirdu? Či se jen zajímáte, jak si vylepšit jeho uživatelské rozhraní? V tomto článku vám nabídneme několik způsobů, jak tak učinit.


 

Čím prohlížet soubory PDF v Linuxu

Adobe Reader

Soubory PDF (Portable Document Format) si oprávněně získaly značnou oblibu mezi běžnými uživateli, ve státní správě, najdeme je jako e-knihy a podobně. Jaké programy lze používat pro jejich prohlížení v Linuxu? 


 

Anbox: Spouštějte v Linuxu aplikace pro Android

Android

Technologie Anbox slibuje spouštění aplikací pro Android v běžné linuxové distribuci s plnou integrací. Pojďme se na ni podívat podrobněji. 


 
‹‹   Předchozí   4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 30 40 50   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz